Fazy malowania pokryć dachowych

Mieszkańcy domów jednorodzinnych doskonale wiedzą, że takie lokum, to studnia bez dna, jeśli chodzi o wydawanie pieniędzy. Trzeba przeznaczać sporo funduszy nie tylko na opał, rachunki i ogólnie rozumiane przeżycie. Powinno się jeszcze liczyć z tym, że po kilku lub kilkunastu latach trzeba odświeżyć elewację i dach budynku. Zwłaszcza w przypadku tej drugiej czynności przyda się troszkę rad, które zaprezentują na co zwrócić uwagę, jak wyglądają poszczególne etapy renowacji i jakie farby wybierać. ó

Po pierwsze, malowanie dachów powinno się polecić zawodowej firmie budowlanej. Najlepiej, żeby była wyszkolona właśnie w tej czynności. Będziemy mieć wtedy pewność, że wybrani fachowcy posiadają nieodzowne doświadczenie i specjalistyczną aparaturę. Dodatkowo, skoro malowanie dachów jest ich specjalnością, to powinni wyrobić się z pracą dosyć szybko, wykonując ją jednak z niesamowitą dokładnością i poświęceniem. Początkowym krokiem jest oczyszczenie pokrycia dachowego. Najczęściej robi się to za pomocą wodnych myjek ciśnieniowych. Dzięki nim, ta czynność staje się o wiele prostsza i można ją przeprowadzić znacznie prędzej. Usuwa się wszystkie zanieczyszczenia i, co ważne, stare warstwy lakieru lub farby, które, z powodu upływu lat i działań czynników atmosferycznych, zaczęły odpadać. Właśnie takie miejsca odsłaniają ogniska korozji. Tu rozpoczyna się malowanie dachów etap drugi. Pokrywa się takie strefy specjalnymi detergentami, co uniemożliwia dalsze postępowanie niszczenia pokrycia dachowego. Kolejna sprawa to odtłuszczanie dachu. Analogicznie robi się podczas malowania ścian w pomieszczeniach. Dzięki temu doprowadzamy do czystości powierzchnię i doskonale przygotowujemy ją na przyjęcie farby.

Po skończeniu tej fazy, możemy przejść do stadium fundamentalnego, czyli do malowania. Wybór właściwej farby to najistotniejsza sprawa. Inną wybiera się do blachy a inną do dachówki ceramicznej czy cementowej. Pamiętajmy w tym miejscu o tym, że nałożenie farby lub lakieru, powinno odbywać się we właściwych warunkach atmosferycznych. W przeciwnym razie może się wydarzyć, że nasz dach nie będzie prezentować się tak efektownie, jakbyśmy chcieli.

Tags: , , ,

Comments are closed.