Jak wybrać odpowiedni kask narciarski?

Ferie już dla niektórych się rozpoczęły a niektórzy jeszcze czekają na ich początek. Nieważne czy już masz ferie czy dopiero będziesz miał jeżeli je planujesz na stoku narciarskim to musisz mieć odpowiedni kask narciarski który ochroni Cię przed skutkami upadku. Wiele osób uważa że kask narciarski to zbędny wydatek jednak gdy dochodzi nawet do niegroźnego wypadku to wówczas żałują że nie zakupili kasku. W tym artykule przedstawimy jak wybrać odpowiedni kask dla siebie aby spełnił swoje oczekiwania.
Pierwszą i najważniejszą rzeczą to wyściółka kasku ważne aby nie było to tandetny plastik który przy upadku popęka i dodatkowo porani naszą głowę. Najczęściej jako wyściółkę stosuje się tworzywo ABS gdyż idealnie absorbuje on siłę uderzenia nie pękając a gniotąc się podobnie jak styropian.
Kolejnym niemniej ważnym parametrem jest dopasowanie kasku dlatego przed udaniem się na zakupy warto zmierzyć obwód naszej głowy w obwodzie nad brwiami.Zbyt luźny kask może doprowadzić do uszkodzenia głowy przy upadku.
Kolejnym elementem ważnym przy wyborze są otwory wentylacyjne które zapewnią naszej głowie odpowiednią wentylację uwalniając nadmiar gorąca i wilgoci. Jest to niezmiernie ważny parametr gdyż przy przegrzanym organizmie bardziej się męczymy i łatwiej łapiemy przeziębienie.
To najważniejsze elementy na jakie należy zwrócić przy zakupie kasku narciarskiego.
Przykładowe kaski narciarskie polecane przez nas:

  • Cerka II Campus
  • Busta Campus
  • Z7 Rossignol

Ceny przykładowych kasków wahają się w granicach 120 – 250 zł.

Tags: , ,

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.