O portalach ze śmieszną treścią

Na dzień dzisiejszy w sieci możemy natrafić na wiele stron, dających nam rozrywkę w formie zabawnych oraz interesujących rysunków. Nazywane po angielsku imageboardami, mają swoje korzenie w wortalu 4chan.org. Do dzisiaj 4chan.org jest czołówką pośród internetowych miejsc, zbierając olbrzymią rzeszę fanów i tworząc najprawdziwsze trendy humoru. W Polsce najciekawszymi imageboardami są demotywatory, załamka, czy też kwejk.

Przyczyn powstawania miejsc w rodzaju imageboard jest ogrom, ale najważniejszą są zarobki. Dobrze zareklamowana i prezentująca wysoki poziom strona może zaliczać olbrzymie ilości odsłon codziennie! Przy takiej liczbie unikalnych użytkowników witryna aż sama prosi się, aby wprowadzić na niej reklamy google – firma ta wypłaca pieniądze za każde kliknięcie w reklamę.

Poza obrazkami, które są w jakiś sposób malowane lub tworzone od początku, można znaleźć całe portale przeznaczone na zabawne zdjęcia. Takie zdjęcia bardzo często opatrzone są zabawnym komentarzem, punktującym sytuację trafną puentą. Śmieszne zdjęcia bardzo często również są tak zwanymi „failami”, czyli pokazują nieudane chwile z czyjegoś życia – wypadki, przeważnie wynikające z głupoty bohaterów.

Na portalach typu imageboard, śmieszne zdjęcia  z reguły stanowią gro całości. Sposób działania tego rodzaju stron ułatwia bezproblemowe przesuwanie się pomiędzy kolejnymi rysunkami, tzw. scrollowanie – przeważnie ażeby przewijać z góry na dół strony, cały czas podziwiając co rusz to nowe rysunki. Występują również na stronach zabawne filmiki, jednakże one wymagają już kliknięcia celem odtworzenia – dlatego mają mniejszą popularność, internauci wolą chłonąć dużą ilość krótszych bodźców.

Na witrynach rozrywkowych bardzo często oprócz zabawnych fotografii umieszczane są również fotografie dziewczyn, zazwyczaj w bieliźnie. Internetowa społeczność przeglądająca imageboardy składa się w dużej mierze z facetów, tak więc pragnienie, aby pomiędzy wybuchami śmiechu popodziwiać również śliczne kobiece ciała jest jak najbardziej zrozumiałe.

Tags: , , ,

Comments are closed.